JAK ŽÍT SVŮJ ŽIVOT, KDYŽ NEVÍM, KDO JSEM?

Víme, že mezi nejtěžší otázky v životě patří tyto dvě:

  1. Kdo jsem
  2. Proč tu jsem

Na tyto dvě otázky neumí odpovědět většina lidí. Jsou to ale otázky zásadní a určují celý náš život. Mnoho lidí si myslí, že někteří lidé dostali do vínku více a jiní méně. Dokonce mají názor, že v lidské společnosti je jen několik málo géniů a všichni ostatní jsou tzv. „obyčejní“ lidé.

Tak to ale není. Člověk je součástí přírody. V přírodě je vše nataveno tak, aby fungovala jako celek. Vše, co příroda stvoří, má svůj účel a smysl. Aby fungoval celek, musí fungovat jeho jednotlivé součásti. A tak každá bytost je vybavena tak, aby mohla co nejlépe sloužit celku a naplnit tak svůj smysl (říkáme tomu osud, úděl, povolání apod.). A každá bytost ví, jak má celku sloužit. Včela ví, že má opylovat květy, ptáci vědí, že mají lovit hmyz, dobytek ví, že má spásat traviny, predátoři vědí, že mají lovit slabší kusy atd. V přírodě se nestává, že by si tygr lámal hlavu s tím, co má v životě dělat. Určitě neleží ve vysoké trávě a nedumá o tom, čím vlastně je. Prostě to ví.

Objednejte si analýzu své typologie, zjistěte svůj přirozený talent, životní potenciál a žijte svůj život. Konzultaci si objednejte na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479.

Úplně stejně je to s námi, s lidmi. Každý člověk je stvořen za daným účelem, má své povolání, které má za svůj život naplnit. Má tak sloužit celku, společnosti a ve velkém „obraze“ přírodě a světu. Aby toto své poslání mohl člověk naplnit, má k tomu od přírody dán do vínku tzv. „přirozený talent“. S tímto přirozeným talentem se rodí každý člověk – tedy i vy. Je to jakási „výbava“ pro váš život, abyste byli schopni plnit to, k čemu jste byli přírodou „určeni“. Ve Feng Ren Shui tomu říkáme MING (často se tento čínský výraz používá pro osud). Tuto výbavu vám ukáže Feng Ren Shui typologie osobnosti (více zde https://skolafengrenshui.wordpress.com/konzultace/typologie-a-charakter-osobnosti/ ). Jak tato typologie funguje jsem si ukázali na naší minulé přednášce v Městské knihovně v Praze a můžete naučit s ní pracovat na našich kurzech (Základní kurz Feng Ren Shui – vše o kurzu zde).

Tato „výbava“, neboli talent, nám ukazuje, co máme v životě dělat. Známe-li tedy kdo jsme (přirozený talent), víme také co v životě máme dělat, proč tu jsme. Náš talent nám tak určuje naši životní cestu. Říká nám, jak máme sloužit celku, jaké je naše uplatnění, jaký je smysl našeho života.

Naším úkolem je tedy poznat svůj talent, rozvíjet ho a sloužit jím celku, aby vše správně fungovalo a podporovalo rozvoj života. Každý tak má svůj talent využívat co nejlépe, protože jen tak může co nejlépe sloužit celku. Čím dříve svůj talent poznáme, tím lépe ho můžeme rozvíjet. Proto je důležité, aby talent člověka byl rozpoznán již v dětství a člověk mohl tento talent postupně rozvíjet a dosáhnout co nejvyšší úrovně.

Můžeme tedy bez nadsázky říct, že každý člověk se narodí géniem. A záleží na každém z nás, zdali svého génia naplníme, nebo ne. Základem k naplnění našeho génia je poznání svých přirozených talentů. Jakmile je známe, můžeme je rozvíjet. Každý člověk se rodí jako jedinečná osobnost. Každý z nás má jedinečný talent. Pokud se snažíme svůj talent vypilovat k dokonalosti, stáváme se výjimečnými. A tuto možnost má každý z nás. Není to tedy o tom, jestli se narodím jako génius nebo ne. Každý se rodí géniem. Jde o to, jestli tohoto génia povýšíme na výjimečnost. A to je již úkolem každého z nás a je jen na nás samotných, do jaké míry se nám to podaří.

Ve Feng Ren Shui víme, že kvalita každého vývoje (tedy i našeho génia) závisí na podmínkách. Abychom tedy mohli rozvíjet svůj talent k dokonalosti, musíme k tomu mít správné podmínky (ve Feng Ren Shui k tomu používáme tzv. tři herce – nyní si o nich povídáme na přednáškách v Městské knihovně v Praze a učíme se s nimi pracovat v našich kurzech). Těmito třemi herci jsou energie času, člověka a prostoru. Zjednodušeně nám to říká, že správné podmínky vytváří správný čas, správní lidé kolem nás a správný prostor. Pokud máme dobře nastavené podmínky, začne se náš talent rozvíjet a růst.

Abychom mohli nastavit správné podmínky, musíme vědět, jaký talent máme. Tím budeme vědět, jaké podmínky potřebuje. K tomu ve Feng Ren Shui slouží nástroj Typologie osobnosti (více zde https://skolafengrenshui.wordpress.com/konzultace/typologie-a-charakter-osobnosti/ ), která nám odhalí přirozený talent, celkový potenciál a silné stránky. Dále máme k dispozici Ba Gua, která nám ukáže, jaké prostředí si pro svůj talent máme vytvořit. Díky těmto nástrojům tak umíme svůj talent naplnit a pilovat ho k dokonalosti. Každý z nás se tak může stát opravdu výjimečným.

I vy jste génii. Pokud svůj talent posilujete, žijete podle svých silných stránek a naplňujete svůj potenciál, cítíte se dobře a prožíváte naplněný život. A to je to, s čím nám všem pomáhá Feng Ren Shui – naplnit svůj život.

Foto: freepik.com

JAK SI NASTAVIT VŠECHNY OBLASTI ŽIVOTA V ZÁŘÍ SE DOČTETE V NOVÉM HAPPYWEEKU NA ZÁŘÍ

HAPPYWEEK NA ZÁŘÍ - energie Feng Ren Shui pro všechny oblasti života
HAPPYWEEK NA ZÁŘÍ

přihlaste se včas na základní kurz feng ren shui na dasa@byu.cz nebo 602 556 479

SEMINÁŘ PO ČEM ŽENY TOUŽÍ

Cyklus čtyř prožitkových seminářů Po čem ženy touží  ( pro velký úspěch opakujeme)

Poznejte sami sebe a naplňte touhy ve svých životních rolích jako dcera, žena, matka a manželka.

Vše o semináři zde:

kurz vision board

Naučíme vás správně si stanovit svůj cíl a jak ho dosáhnout pomocí techniky Vision Board. Vše o kurzu zde:

vaříme podle ročních období a pěti elementů

Feng Shui v kuchyni, zdravé a vědomé stravování, region/sezona, bylinky pro zdraví po celý rok. Vše o semináři zde:

TŘETÍ přednáška z cyklu feng ren shui v městské knihovně

Zveme vás na další pravidelný cyklus Feng Ren Shui přednášek v Městské knihovně v Praze. Třetí přednáška je na téma energie času podle Feng Ren Shui. Lístky na přednášku si můžete zakoupit na stránkách knihovny (https://www.mlp.cz/cz/akce/e25326-feng-ren-shui-energie-casu/ ) nebo přímo v pokladně před přednáškou. Těšíme se na vás :).

Seznam všech letošních přednášek najdete ZDE:

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.